Çështja e Teatrit/ Përçahen artistët, Kumbaro pret në zyrë disa prej tyre - Bota Sot
Çështja e Teatrit/ Përçahen artistët, Kumbaro pret në zyrë disa prej tyre

Shqipëria

E premte, 16 nëntor 2018

Çështja e Teatrit/ Përçahen artistët, Kumbaro pret në zyrë disa prej tyre

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 17:13
Çështja e Teatrit/ Përçahen artistët

Një grup artistë sh kanë shkuar në zyrë të Kumbaros për të diskutuar për çështjen e Teatrit Kombëtar.

Ndërsa të tjetër artistë janë mbledhur  në godinën e Teatrit Kombëtar dhe kërkojnë që ministrja Kumbaro të shkojë atje dhe të diskutojë nga afër me ta.

Aktori Artan Imami i kërkoi ministres që të jepet sa më shpejt një zgjidhje.

“Na vjen turp për kushtet ku punojmë. Ti jepet zgjidhje kësaj çështje edhe po të ndërtohet një Teatër që të mbijetojë 70 vjet sa ky”, tha Imami.

Artistët e tjerë gjenden në sallën e Teatrit Kombëtar.

 

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test