Arian Çani: Rreth Teatrit Kombëtar do të ndërtohen kulla - Bota Sot
Arian Çani: Rreth Teatrit Kombëtar do të ndërtohen kulla

Shqipëria

E premte, 16 nëntor 2018

Arian Çani: Rreth Teatrit Kombëtar do të ndërtohen kulla

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 23:34
Arian Çani

Godina ekzistuese e Teatrit Kombëtar do të shembet për t’u rindërtuar, gazetari Arian Çani është shprehur skeptik me një projekt të tillë me arsyen se rreth tij do të ndërtohen kulla.

“Rreth teatrit do të prishen të gjitha godinat për të ndërtuar kulla, janë shumë metra katrorë. Atje do të ndërtohet”,-deklaron Çani.

Ai theksoi se artistët janë të shqetësuar, pasi po shohin se një biznesmen është duke ardhur vërdallë për të blerë prona dhe ndjehen të frikësuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test