PD i bën apel qeverisë: Kthejini urgjent ndihmën ekonomike 20 mijë familjeve të varfra - Bota Sot
PD i bën apel qeverisë: Kthejini urgjent ndihmën ekonomike 20 mijë familjeve të varfra

Shqipëria

PD i bën apel qeverisë: Kthejini urgjent ndihmën ekonomike 20 mijë familjeve të varfra

Më: 16 shkurt 2018 Në ora: 13:38
Albana Vokshi

Partia Demokratike ka ngritur zërin sot për shkurtimin në masë të mijërave familjeve në Shqipëri nga listat e ndihmës ekonomike dhe i ka kërkuar qeverisë ta pezullojë menjëherë atë vendim. 

Deputetja Albana Vokshi nga selia e PD tha se qeveria ka ngritur qëllimisht një skemë abuzuese që ta përdorë atë për të blerë votat në zgjedhjet e ardhshme.

PD-ja kërkon shfuqizimi e menjëhershëm të vendimit të qeverisë për të përjashtuar 20 mijë familjet nga ndihma ekonomike dhe gjykon se pezullimi i skemës dhe rishikimi i saj nuk duhet të bëhen për qëllime politike, por për arsye humanitare.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test