Rama foli për një president të unitetit kombëtar/ Basha: Shqipëri-Kosovë s’kanë nevojë për një hajdut më shumë... - Bota Sot
Rama foli për një president të unitetit kombëtar/ Basha: Shqipëri-Kosovë s’kanë nevojë për një hajdut më shumë...

Shqipëria

Rama foli për një president të unitetit kombëtar/ Basha: Shqipëri-Kosovë s’kanë nevojë për një hajdut më shumë...

Më: 19 shkurt 2018 Në ora: 16:57
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka komentuar deklaratën e Kryeministrit Edi Rama, bërë një ditë më parë në Prishtinë, sipas të cilit Shqipëria dhe Kosova mund të kenë një president të unitetit kombëtar.

Por për kreun demokrat, ajo që kanë nevojë qytetarët si në Shqipëri edhe në Kosovë janë zgjidhjet që funksionojnë, që e bëjnë më të lehtë bashkëpunimin dhe që çojnë në krijimin e një tregu të përbashkët.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka komentuar deklaratën e Kryeministrit Edi Rama, bërë një ditë më parë në Prishtinë, sipas të cilit Shqipëria dhe Kosova mund të kenë një president të unitetit kombëtar.

Por për kreun demokrat, ajo që kanë nevojë qytetarët si në Shqipëri edhe në Kosovë janë zgjidhjet që funksionojnë, që e bëjnë më të lehtë bashkëpunimin dhe që çojnë në krijimin e një tregu të përbashkët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test