Nikolla tregon pse u vonuan pagat e pedagogëve - Bota Sot
Nikolla tregon pse u vonuan pagat e pedagogëve

Shqipëria

Nikolla tregon pse u vonuan pagat e pedagogëve

Më: 20 shkurt 2018 Në ora: 00:59
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla e ftuar në “Tonight Ilva Tare” sqaroi arsyen e vonesës së pagave për pedagogët në Universitetin e Tiranës.

Nikolla: Besoj që është një moment i tejkaluar. Ishte një problem teknik midis Ministrisë së Arsimit dhe Ministrisë së Financave. Unë mbrojtja autonominë financiare, Ministria e Financave mbi ligjet e shtetit.

U tejkalua ky moment. Edhe pa qenë ministre e arsimit dhe pasi mora detyrën, kishte muaj që pedagogët e Universitetit të Shkencave të Natyrës për shkak të konfliktit të rektorit dhe kancelarit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test