Parisi nga Elbasani vihet në pranga, rrezikoi jetën e policëve

Shqipëria

Parisi nga Elbasani vihet në pranga, rrezikoi jetën e policëve

Më: 24 shkurt 2018 Në ora: 10:45
Drejtoria e policise se qarkut- Elbasan

Paris Xhemollari, 19 vjeçari nga Elbasani ra në prangat e policisë pasi nuk pranoi tu ndalonte forcave blu duke rrezikuar edhe jetën e tyre.

Arrestimi i tij, u bë pasi në Lagjen “28 Nëntori”, ka kundërshtuar punonjësin e policisë rrugore gjatë vendosjes së një mase administrative dhe është larguar duke rrezikuar jetën e punonjësit të policisë rrugore.

Patrulla e Përgjithshme dhe Shqiponjat bënë te mundur kapjen dhe arrestimi në flagrancë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik" dhe “Goditjet për shkak të detyrës” parashikuar nga nenet 236 dhe 237 të Kodit Penal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat