Skandal i Ramës në Berat, Berisha: Refuzon të takojë myftiun e qytetit

Shqipëria

Skandal i Ramës në Berat, Berisha: Refuzon të takojë myftiun e qytetit

Më: 24 shkurt 2018 Në ora: 12:27
Edi Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se Edi Rama ka bërë një veprim në kufijtë e një skandali gjatë vizitës në Berat.

Sipas mesazhit të publikuar nga Berisha, ditën e djeshme Rama pati një vizitë në një xhami të Beratit bashkë me ministren Kumbaro, por pretendohet se Rama ka refuzuar t’i japë dorën muftiut.

Reagimi i Berishës

Rama harbut ne Berat!

Lexoni denoncimet e qytetarit dixhital. sb

“Vizita ne Berat!

I nderuar Z.Berisha,

I skandalizuar nga sjellja harbuteske e lloshit qe kemi zgjedhur per kryeminister qe nuk njeh as Zot, as moral e as etike.

Hyn ne shtepin e Zotit dhe se bashku me ministren Kumbaro ne menyren me te pafytyre injoron myftiun e qytetit i cili qendronte ne deren e xhamise (e cila pritet te restaurohet nga TIKA) as nuk e pershendet dhe as i jep doren njeriut qe perfaqeson nje komunitet te tere aq me teper qe eshte administratori i ketyre objekteve te kultit.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat