30 centimetra dëborë në Dibër, izolohen dibranët në shtëpi - Bota Sot
30 centimetra dëborë në Dibër, izolohen dibranët në shtëpi

Shqipëria

30 centimetra dëborë në Dibër, izolohen dibranët në shtëpi

Më: 25 shkurt 2018 Në ora: 09:28
ilustrim

Veriu i Shqipërisë është bllokuar nga reshjet e dëborës të cilat kanë vazhduar gjatë gjithë natës që kaluam.

Nga raportimet e para mësohet se disa fshatra në rrethine Dibrës janë bllokuar për shkak të reshjeve, të cilat kanë shkuar mbi 30 centimetra.

Fshatrat e bllokuara janë pjesë të njësisë administrative Lurë dhe më konkretisht bëhet fjalë për Kalanë e Dodës, Ostrenin, Selishtën, Trebishtën etj.

Reshjet e dëborës kanë zbardhur dhe zona të tjera në veri, por fatmirësisht akoma nuk paraqiten probleme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat