Emergjenca nga bora/ Ministria e Mbrojtjes: Ja zonat më problematike

Shqipëria

Emergjenca nga bora/ Ministria e Mbrojtjes: Ja zonat më problematike

Më: 25 shkurt 2018 Në ora: 10:45
ilustrim

Ministria e Mbrojtjes informon mbi situaten e shkaktuar nga moti i keq qe po ben se fundi ne vend dhe ka shkaktuar problemet e para ne disa zona per shkak te reshjeve te dendura te bores.

Ministria ben me dije se grupi vleresimit i Qendres se Bashkuar Operacionale dhe perfaqesues te drejtorise operacionale jane ne krye te detyres.

“Nga raportimet dhe vleresimet, me problematike situata paraqitet: Qarku Diber dhe Qarku Kukes”- thekson ministria e Mbrojtjes.

Nderkohe mesohet se mjetet dhe forcat jane ne gatishmeri dhe po vijon koordinimi me strukturat e emergjencës në pushtetin vendor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat