Mos dilni nga shtëpia pa u njohur më parë me parashikimin e motit sot - Bota Sot
Mos dilni nga shtëpia pa u njohur më parë me parashikimin e motit sot

Shqipëria

Mos dilni nga shtëpia pa u njohur më parë me parashikimin e motit sot

Më: 8 mars 2018 Në ora: 08:32
ilustrim

Territori vijon i vranët me shira të dobët dhe mesatarë deri në orët e mesditës.

Ndërsa pasditja sjell kthjellime në Ultësirën Perëndimore dhe gradualisht kthjellimet shtrihen në gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen me 1 – 2°C në mëngjes dhe mesditë duke bërë që ekstremumet termike të variojnë nga 2 në 20°C. 

Era do të fryjë mesatare dhe rrallë-herë e fortë, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Perëndimor ndërsa në det dallgëzimi vijon 3 ballë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test