Ngjela: Amerika po përgatitet për krijimin e shtetit të tretë shqiptar - Bota Sot
Ngjela: Amerika po përgatitet për krijimin e shtetit të tretë shqiptar

Shqipëria

Ngjela: Amerika po përgatitet për krijimin e shtetit të tretë shqiptar

Më: 8 mars 2018 Në ora: 23:43
Spartak Ngjela

Avokati i njohur Spartak Ngjela, i ftuar në "360 Gradë" në Ora News thotë se Amerika po përgatitet për krijimin e shtetit të tretë shqiptarë.

Ngjela: Ka një shtet shqiptar të dytë në Ballkan, Kosova. Kemi një shtet të tretë që po përgatitet të jetë shqiptar, Maqedonia, që nuk e kemi përgatitur ne. Ka ardhur dhe i ka "thyer hundët" Brian Yee. Kemi edhe lëvizje anësore të pa rëndësishme që tregojnë për një vizion të ri amerikan për Ballkanin Perëndimor. Flitet që është interes primar i SHBA-ve. Politika është interes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test