“Këtu vdekja ofrohet falas”, deputeti i PD denoncon: Prej 2 javësh tek Urgjenca e Tiranës mungon ky ilaç jetëshpëtues - Bota Sot
“Këtu vdekja ofrohet falas”, deputeti i PD denoncon: Prej 2 javësh tek Urgjenca e Tiranës mungon ky ilaç jetëshpëtues

Shqipëria

“Këtu vdekja ofrohet falas”, deputeti i PD denoncon: Prej 2 javësh tek Urgjenca e Tiranës mungon ky ilaç jetëshpëtues

Më: 9 mars 2018 Në ora: 00:26
Bardh Spahia

Deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, ka denoncuar mungesën e trinitrinës (nitroglicerinës) në Urgjencën e Tiranës.

Në një status në Facebook, Spahia shkruan se “prej më shumë se 2 javësh ky medikament mungon në urgjencë”.
“Sipas informacioneve edhe ne spitale ka mungesa te trinitrines. Qytetareve shqiptare vetem vdekja u ofrohet falas!!!,” shkruan më tej Spahia.

Statusi i plotë

Sipas informacioneve nga koleget e Urgjences se Tiranes, prej me shume se dy javesh ne kete urgjence mungon Trinitrina (nitroglicerina), nje medikament jeteshpetues. Trinitrina eshte medikamenti kryesor ne rastet me angina pectoris dhe infarkt akut te miokardit. Sipas informacioneve edhe ne spitale ka mungesa te trinitrines. Qytetareve shqiptare vetem vdekja u ofrohet falas!!!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test