Presidenti Meta, intervistë në median greke, u kujton 'vijën e kuqe të Kushtetutës' për marrëveshjen e detit - Bota Sot
Presidenti Meta, intervistë në median greke, u kujton 'vijën e kuqe të Kushtetutës' për marrëveshjen e detit

Shqipëria

E hënë, 22 tetor 2018

Presidenti Meta, intervistë në median greke, u kujton 'vijën e kuqe të Kushtetutës' për marrëveshjen e detit

Më: 18 mars 2018 Në ora: 09:50
Ilir Meta

Gazeta e njohur greke “To Vima” ka botuar sot një intervistë ekskluzive që i ka marrë Presidentit të Shqipërisë Ilir Metës.

Nën titullin “Ilir Meta” Vija e kuqe” e Kushtetutës për marrëveshjen e kufijve detarë, “To Vima” shkruan se “presidenti i Shqipërisë thotë se synimi strategjik i vendit të tij është anëtarësimi i plotë i vendit në BE. "Athina dhe Tirana kanë rënë dakord të negociojnë një marrëveshje të re për ndarjen e kufijve detarë," thotë presidenti Ilir Meta në intervistën e tij ekskluzive për “To Vima”, ku Meta shtjellon të gjithë argumentet që ka kërkuar për ta përmbushuar marrëveshjen siç duhet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test