Cilësohej si pikë e fortë e LSI-së, por Monika Kryemadhi merr një goditje të fortë në këtë qytet - Bota Sot
Cilësohej si pikë e fortë e LSI-së, por Monika Kryemadhi merr një goditje të fortë në këtë qytet

Shqipëria

Cilësohej si pikë e fortë e LSI-së, por Monika Kryemadhi merr një goditje të fortë në këtë qytet

Më: 16 prill 2018 Në ora: 14:57
Monika Kryemadhi

Lëvizja Socialiste për Integrim vazhdon të përçahet që pas daljes nga koalicionit me PS-në dhe afrmin me Partinë Demokratike. Pasi shumë prej këshilltarëve të saj, në disa bashki të vendit kanë kaluar me PS-në, tashmë një gjë e tillë ka ndodhur dhe në Bashkinë Lezhë.

Bëhet fjalë për pesë këshilltarë, tre të LSI-së dhe dy nga partitë e tjera që i bashkohen PS-së në Këshillit Bashkiak të Lezhës, që drejtohet nga demokrati Fran Frrokaj.

Emrat e këshilltarëve janë Ferdinand Ndoj (LSI), Hasan Muça (LSI), Agim Doda (LSI), Ndrek Gazulli dhe Erind Ndreca i G99.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test