Berisha 'pagëzon' takimet virtuale të Ramës... "Qejfi ma ka por by**a s’ma mba!” - Bota Sot
Berisha 'pagëzon' takimet virtuale të Ramës... "Qejfi ma ka por by**a s’ma mba!”

Shqipëria

Berisha 'pagëzon' takimet virtuale të Ramës... "Qejfi ma ka por by**a s’ma mba!”

Më: 16 prill 2018 Në ora: 18:29
Sali Berisha dhe Edi Rama

Një bashkëbisedim virtual i kryeministrit me minatorët e Bulqizës është ironizuar nga Sali Berisha, i cili shkruan në rrjetin social se Rama dukshëm ka frikë të përballet me minatorët, e ashtu siç thotë edhe shprehja, “qejfi ja ka por by... s’ja mban”.

Berisha shkruan  se është e turpshme që të mos përballesh me minatorët dhe problemet e tyre, e në të kundërt, t’u dalësh atyre përballë një monitori nga karrigia e rehatshme e kryeministrisë.

Statusi:

Edvini vazhdon serine e takimeve “qejfi ma ka por by... nuk ma mban”!

Te dashur miq, sot Edvin Kristaq Rama nuk shkoi dot nga frika te takonte minatoret e Bulqizes ndonese kane patur dy vdekje rradhas, por i thirri ata ne takim online, pra me internet. Kjo tani po thirret ne te gjitha mediat sociale si seria e takimeve “qejfi ma ka por prapanica nuk ma mba”! Nje jave me pare ai zhvilloi nje takim te tille me bizdemenin siçilist Gjici dhe disa punonjes te tij kuksiane. sb

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test