Rekomandimi për Shqipërinë? Kryediplomati slloven dyshime për hapjen e negociatave - Bota Sot
Rekomandimi për Shqipërinë? Kryediplomati slloven dyshime për hapjen e negociatave

Shqipëria

Rekomandimi për Shqipërinë? Kryediplomati slloven dyshime për hapjen e negociatave

Më: 16 prill 2018 Në ora: 21:39
Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec, shprehet skeptik në lidhje me një rekomandim për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe për Maqedoninë.

“Çështja nëse Komisioni Europian do të rekomandojë të martën fillimin e negociatave të pranimit me Maqedoninë dhe Shqipërinë është ende i hapur”, tha sot në Luksemburg Ministri i Jashtëm Karl Erjavec.

Ai theksoi se ishte e vështirë të parashikohej se çfarë do të ndodhte, por shtoi se ishte pesimist se asnjë vend nuk do të merrte një rekomandim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test