Delegacioni nga Ushtria e Republikës së Maqedonisë do të vizitojnë Shqipërinë - Bota Sot
Delegacioni nga Ushtria e Republikës së Maqedonisë do të vizitojnë Shqipërinë

Shqipëria

Delegacioni nga Ushtria e Republikës së Maqedonisë do të vizitojnë Shqipërinë

Më: 17 prill 2018 Në ora: 10:26
Ilustrim

Delegacioni i luftës të URM-së të udhëhequr nga shefi i Shtabit të përgjithshëm, Gjeneral nënkolonel, Metodija Veliçkovski, nga sot deri ditën e enjte do të qëndrojnë për vizitë zyrtare në forcat e armatosura të Shqipërisë.

Gjatë ditës së nesërme, Gjeneral Velçkovski do të ketë takim me shefin e Shtabit të përgjithsëm të forcave të armatosurave të Shqipërisë Gjeneral Bardhil Kollçaku dhe me ndimës ministrin për mbrojtje, Petro Koçi. Delegacioni i luftës së Maqedonisë do ta vizitojë edhe komandën e forcave detare në Durrës, ku Gjenerali Veliçkovski do të jetë takim me komandantin e forcave detare, Gjeneral JIber Dogani. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test