Ndalimi në SHBA, `Washington Post` shkruan për Tom Doshin - Bota Sot
Ndalimi në SHBA, `Washington Post` shkruan për Tom Doshin

Shqipëria

Ndalimi në SHBA, `Washington Post` shkruan për Tom Doshin

Më: 17 prill 2018 Në ora: 10:53
Tom Doshin

Shpallja nga Departamenit i Shtetit e deputetit të mazhorancës Tom Doshi, si person “non grata” për SHBA ka pasur jehonë edhe në median prestigjioze ndërkombëtare. Mediat amerikane i janë referuar një raporti të agjencisë AP në lidhje me ndalimin që i ka bërë SHBA, një tjetër zyrtari të lartë shqiptar. Gazeta ‘Washington Post’ shkruan se Departamenti i Shtetit ka ndaluar hyrjen në SHBA të një ligjvënësi shqiptar, i dyshuar për korrupsion domethënës.

Në një deklaratë të publikuar të hënën, thuhet se Tom Doshit i ndalohet hyrja në SHBA së bashku me gruan e fëmijët.

Doshi i tha mediave shqiptare se nuk ka bërë asgjë të paligjshme që të meritojë diçka të tillë.

“Shqipëria po punon që të përmirësojë sistemin gjyqësor dhe të zhdukë korrupsionin si pjesë e përpjekjeve për të hyrë në Bashkimin Europian. Ekspertët amerikanë dhe europianë po këshillojnë vendin sa i përket reformave,” shkruan agjencia.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test