Audio-përgjimi: Prangoset nga policia ‘Dëshmitari X’…? - Bota Sot
Audio-përgjimi: Prangoset nga policia ‘Dëshmitari X’…?

Shqipëria

Audio-përgjimi: Prangoset nga policia ‘Dëshmitari X’…?

Më: 17 maj 2018 Në ora: 13:17
Lajmi ende i pakonfirmuar zyrtarisht nga policia është bërë publik nga eksponentë të opozitës.

‘Dëshmitari X’, personi i cili është objekti i audio-përgjimit të Agron Xhafajt, vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, është arrestuar nga policia.

Lajmi ende i pakonfirmuar zyrtarisht nga policia është bërë publik nga eksponentë të opozitës.

Sipas opozitës, dëshmitari është arrestuar rrugës për në Kosovë, pasi po largohej nga Shqipëria për shkak të frikës së jetës së tij.

Opozita thotë se ‘Dëshmitari X’ është ndaluar dhe po mbahet nën arrest. Policia kishte ngritur disa postblloqe për kapjen e tij.

Gjithashtu edhe familja e personit që është në audio-përgjimin e PD, është larguar jashtë Shqipërisë pasi ndaj saj po ushtrohet një presion i madh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test