Vdekja e të riut, Berisha: Kriminelët me uniformë vranë babain e tre fëmijëve - Bota Sot
Vdekja e të riut, Berisha: Kriminelët me uniformë vranë babain e tre fëmijëve

Shqipëria

Vdekja e të riut, Berisha: Kriminelët me uniformë vranë babain e tre fëmijëve

Më: 17 maj 2018 Në ora: 18:52
Enea Ftoj

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhur në Korçë, kur brenda Komisariatit të Policisë, humbi jetën një 27-vjeçar.

Berisha shprehet se, Enea, babi i 3 fëmijëve, u torturua në mënyrë barbare për të pranuar vjedhjen, derisa ai gjeti vdekjen.

Duke i shprehur ngushëllime familjes, ish-kryeministri Berisha u ka bërë thirrje qytetarëve që të ngrihen dhe rrëzojnë këtë regjim të egër.

 STATUSI I BERISHËS

Masakrohet barbarisht deri në vdekje nga racistët, kriminelët me uniformë babai i tre fëmijëve, Enea Ftoi! Të dashur miq, racistët e kriminelet me uniformë kanë torturuar në mënyrë çnjerëzore dhe i kanë marrë jetën si xhelat të riut 27-vjeçar rom, prind i tre fëmijëve, në qelitë e komisariatit të Korçës.

Ai ishte futur në qelitë e Komisariatit para tre ditësh me akuzë për vjedhje dhe torturuar shtazërisht gjer në vdekje për të pranuar akuzat.

Duke shprehur ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes së të ndjerit Enea Ftoi dhe të gjithë komunitetit rom të Korçës dhe mbarë Shqipërisë, dënoj me ashpërsinë më të madhe këtë akt mizor e racist që dëshmon fytyrën e vërtet të narkoshtetit të Edvin Kristaq Ramës.

Me këtë rast i bëj thirrje komunitetit rom dhe mbarë qytetarëve shqiptarë të ngrihen për të përmbysur me revoltë të fuqishme këtë regjim kriminelësh të urryer!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test