Ambasadorit amerikan Lu i bëjnë një dhuratë para largimit - Bota Sot
Ambasadorit amerikan Lu i bëjnë një dhuratë para largimit

Shqipëria

E martë, 23 tetor 2018

Ambasadorit amerikan Lu i bëjnë një dhuratë para largimit

Më: 21 maj 2018 Në ora: 12:35
Ambasadori amerikan Donald Lu

Ambasadorit amerikan Donald Lu pak muaj para largimit të tij nga Shqipëria i kanë bërë një nderim të veçantë, një lloj dhurate me të cilën i kanë uruar edhe rrugën e mbarë.

Ka qënë Këshilli i Bashkisë së Librazhdit, i cili me unanimitet të plotë i ka akorduar titullin  “Qytetar Nderi i Librazhdit” , 

Në motivacion thuhej: “Një mik i veçantë i cili erdhi e ul këmbëkryq në odat e krahinës mikpritëse të Librazhdit. Mirënjohje që fole troç dhe shqip, mirënjohje për rolin e rëndësishëm në ndërtimin e drejtësisë së re në Shqipëri, je gjithmonë i mirëpritur në Librazhd zoti Ambasador Lu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test