U vra nga ish-bashkëshorti, dosja e gjyqtares Hafizi kalon në Gjykatën e Lartë - Bota Sot
U vra nga ish-bashkëshorti, dosja e gjyqtares Hafizi kalon në Gjykatën e Lartë

Shqipëria

U vra nga ish-bashkëshorti, dosja e gjyqtares Hafizi kalon në Gjykatën e Lartë

Më: 30 maj 2018 Në ora: 13:12
Fildes Hafizi, e cila u vra nga ish-bashkëshorti

Gjykata e Tiranës ka shpallur moskompetencë për shqyrtimin e dosjes së gjyqtares Fildes Hafizi, e cila u vra nga ish-bashkëshorti dhe i është drejtuar me kërkesë Gjykatës së Lartë.

Ngërçi për dosjen e vrasjes së gjyqtares, pas ligjit të ri dhe ndryshimeve në Kodin Penal.

Gjykatësi Sokol Tona ka pezulluar çështjen derisa Gjykata e Lartë të shprehet për kompetencat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...