Deputeti grek i bën për “ujë të ftohtë”: Shumica nga ju janë me prejardhje shqiptare! - Bota Sot
Deputeti grek i bën për “ujë të ftohtë”: Shumica nga ju janë me prejardhje shqiptare!

Shqipëria

E mërkurë, 24 tetor 2018

Deputeti grek i bën për “ujë të ftohtë”: Shumica nga ju janë me prejardhje shqiptare!

Më: 7 qershor 2018 Në ora: 18:55
Emanouil Glezos

Tema e shqiptarëve shpesh herë bëhet objekt debati në parlamentin grek.

Deputeti arvanitas i "Syriza"-s, Emanouil Glezos, ka rrëfyer nga podiumi i parlamentit se më shumë se gjysma në sallë është me prejardhje shqiptare...".

Ai ju drejtua ministrit të Arsimit me pyetjen nëse ishte grek apo jo se mbiemri i tij tregonte se është arvanitas.

“Më këta dy popuj, shqiptarët dhe turqit duhet ta gjejmë gjuhën”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test