Qeveria nuk duket gjëkundi, mjeku nga Fieri transformon spitalin me paratë e tij - Bota Sot
Qeveria nuk duket gjëkundi, mjeku nga Fieri transformon spitalin me paratë e tij

Shqipëria

E mërkurë, 24 tetor 2018

Qeveria nuk duket gjëkundi, mjeku nga Fieri transformon spitalin me paratë e tij

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 23:00
Spitali Rajonal i Fierit

Mjeku neurolog Roel Zoga, i cili punoi për disa vjet në spitalin Rajonal të Fierit, ka lënë një trashëgimi shumë të pasur në pavionin ku punoi.

Ai për disa vjet ka shpenzuar paratë e tij duke rregulluar komplet katin e tretë të godinës së spitalit.

Përfshirë korridorin, dhomat e pacientëve, banjot, mensën e ngrënies, dhomën e mjekut roje etj.

“Teksa i kemi parë këto ambiente, kemi pyetur infermierët të cilët ndodheshin në punë në atë moment dhe na kanë treguar se këto rregullime i ka bërë mjeku pasionant Roel Zoga, i cili gëzonte respektin e të gjithëve.

Ata na treguan se mjeku Zoga, i ka financuar këto punime pak e nga pak, sa herë merrte rrogën ai bënte diçka në katin e tij të punës.

Por t’i mbledhësh të gjitha së bashku, bëhet një shumë tepër e konsiderueshme”, shkruan portali “Fierisot.com”.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test