Së shpejti nis rruga Shëngjin-Velipojë, Rama: Rrit ekonominë - Bota Sot
Së shpejti nis rruga Shëngjin-Velipojë, Rama: Rrit ekonominë

Shqipëria

E shtunë, 20 tetor 2018

Së shpejti nis rruga Shëngjin-Velipojë, Rama: Rrit ekonominë

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 08:55
Rama ka treguar projektin e rrugës Shëngjin-Velipojë.

Kryeministri Edi Rama e nisur ditën duke prezantuar një tjetër projekt që do nisë së shpejti. Këtë herë Rama ka treguar projektin e rrugës Shëngjin-Velipojë.

“Mirëmëngjes dhe me këto pamje të projektit të rrugës së shumëpritur turistike prej dekadash, Shëngjin-Velipojë, një aks panoramik që shkurton më shumë se një orë lidhjen mes tyre, hap perspektivën e zhvillimit të turizmit elitar, rrit ekonominë e punësimin në krejt zonën, ju uroj një ditë të bukur”, shkruan Rama.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test