Bisedimet me Greqinë, MEPJ deklaratë me 3 rreshta - Bota Sot
Bisedimet me Greqinë, MEPJ deklaratë me 3 rreshta

Shqipëria

E martë, 13 nëntor 2018

Bisedimet me Greqinë, MEPJ deklaratë me 3 rreshta

Më: 23 qershor 2018 Në ora: 13:15
MEPJ

Ministria e Europës, Punëve të Jashtme ka bërë një deklaratë të shkurtër për bisedimet që po bëhen me Greqinë për detin dhe ligjin e luftës.

Sipas zyrës për mediat, bisedimet po bëhen në një klike pozitive.

Deklarata e Ministrisë së Jashtme:

Raundi i tretë i bisedimeve për delimitimin e zonave detare midis Shqipërisë dhe Greqisë.

U mbyll dje më 22 qershor 2018, në Athinë raundi i tretë i bisedimeve për delimitimin e zonave detare midis Shqipërisë dhe Greqisë.

Takimi ishte konstruktiv dhe u zhvillua në një klimë pozitive, miqësore dhe bashkëpunuese.

Grupet negociatore do të vazhdojnë të punojnë për të gjetur një zgjidhje të qëndrueshme dhe në interes të të dyja palëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test