Çfarë po ndodh në Bulqizë? Policia qëllon me armë në mes të qytetit - Bota Sot
Çfarë po ndodh në Bulqizë? Policia qëllon me armë në mes të qytetit

Shqipëria

Çfarë po ndodh në Bulqizë? Policia qëllon me armë në mes të qytetit

Më: 23 qershor 2018 Në ora: 14:29
Policia e Shtetit

Policia është detyruar të qëllojë me armë mëngjesin e sotëm në Bulqizë.

Ka qenë një makinë me shpejtësi që ka thyer postbllokun e policisë, pasi ishte duke udhëtuar me shpejtësi.

Policia kishte marrë informacion për një makinë të vjedhur në Tiranë dhe kishte ngritur një postbllok. Por hajdutët kanë përplasur makinat e policisë, duke rrezikuar edhe jetën e një punonjësi.

Më pas është qëlluar me armë.

Informacion paraprak i Policisë së Dibrës:

Me datë 23.06.2018, rreth orës 07.42, policia e Dibrës, ka marrë informacion se në Tiranë  një automjet është vjedhur dhe po lëviz në drejtim të Bulqizës.

Menjëherë është organizuar puna ku shërbime të policisë  kanë ngritur një pikë kontrolli në Qafën e Buallit me qëllim ndaljen e  këtij automjeti.

Në momentin që është afruar makina tip Benz me targa AA 186 EE,  nga shërbimet e policisë i është bërë shenjë ndalimi, por automjeti është larguar me shpejtësi duke rrezikuar edhe jetën e punonjësve të policisë.

Ndodhur në këto kushte Policia ka qëlluar  në ajër me qëllim që  automjeti të ndalej.

Shërbimet e policisë kanë vijuar ndjekjen e automjetit ku në hyrje të qytetit të Bulqizës, dy persona ende të paidentifikuar kanë braktisur automjetin duke u  larguar me shpejtësi në këmbë.

Policia e Bulqizës vijon krehjen e zonës për identifikimin dhe kapjen e personave si dhe vijojnë hetimet për  sqarimin dhe dokumentimin e plotë të kësaj ngjarje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...