Shkarkohet gjyqtari Artan Lazaj, nuk justifikonte pasurinë - Bota Sot
Shkarkohet gjyqtari Artan Lazaj, nuk justifikonte pasurinë

Shqipëria

E hënë, 19 nëntor 2018

Shkarkohet gjyqtari Artan Lazaj, nuk justifikonte pasurinë

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 10:29
Artan Lazaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Lazaj.

Sipas KPK-së, gjyqtari Lazaj nuk e justifikon pasurinë e tij.

Në momentin e vendimit gjyqtarit Artan Lazaj ishte i pranishëm në sallë.
8 ditë më parë, Artan Lazaj u shpreh për mediat se kërkonte nga KPK që të kishte kujdes me gjyqtarët që shkarkonte, pasi ai vetë dhe të tjerë, janë kërcënuar nga kriminelë që i kanë dënuar.
“Është fakt i njohur gjerësisht kur u shkëputa si gjyqtar dhe isha pjesë e KQZ, jam kërcënuar. Ka shkrime nga njerëz që unë kam dënuar. Me këtë doja të jepja një mesazh që jo vetëm për mua por edhe për shumicën e gjyqtarëve që kanë dhënë drejtësi. Këta që janë dënuar kush i ka dënuar? Ne i kemi dënuar. Sidomos në këtë pjesë, KPK duhet të ketë shumë kujdes. Nuk them që të shmanget hetimi i së vërtetës por të shikohet edhe kjo”, u shpreh gjyqtari i Tiranës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test