Malaj: Ndërtesa e Teatrit bashkë me truallin duhet të jetë e kontabilizuar - Bota Sot
Malaj: Ndërtesa e Teatrit bashkë me truallin duhet të jetë e kontabilizuar

Shqipëria

E enjte, 18 tetor 2018

Malaj: Ndërtesa e Teatrit bashkë me truallin duhet të jetë e kontabilizuar

Më: 13 korrik 2018 Në ora: 21:58
Arben Mala

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj i ftuar në "Ekopolitikë" nga Aurora Sulçe, thotë se shpreson që Teatri Kombëtar të mos shembet, por nënvizon se ndërtesa e Teatrit bashkë me truallin duhet të jetë e kontabilizuar

Malaj: Ndërtesa e Teatrit bashkë me truallin duhet të jetë i kontabilizuar. Ka pasur urdhra edhe nga Ministria e Financave. Para se të prishet, të merret një ekspert ndërkombëtar, ishalla nuk prishet, dhe të thotë që vlera e truallit dhe ndërtesës është kaq. Ai tjetri që investon aty nuk po bën ndonjë nder. Bile mund të fitojë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test