Shqipëria përfshihet sot nga vala e nxehtë sahariane - Bota Sot
Shqipëria përfshihet sot nga vala e nxehtë sahariane

Shqipëria

E hënë, 15 tetor 2018

Shqipëria përfshihet sot nga vala e nxehtë sahariane

Më: 21 korrik 2018 Në ora: 07:39
Bregdeti shqiptar

Ditën e shtunë, datë 21 korrik, vendi ynë do të përfshihet nga vala e nxhetë Sahariane . Moti do të jetë me diell dhe kalime të pakta vranësirash  në zonat malore . Era do të jetë  e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  2- 3 me lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         16/33°C  
Zonat e  ulëta           20/36°C
Zonat  bregdetare    21/35°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test