“Duaje jetën, drejto me kujdes”, apeli i Rrugores pas shpejtësive të çmendura - Bota Sot
“Duaje jetën, drejto me kujdes”, apeli i Rrugores pas shpejtësive të çmendura

Shqipëria

“Duaje jetën, drejto me kujdes”, apeli i Rrugores pas shpejtësive të çmendura

Më: 29 korrik 2018 Në ora: 08:35
Ilustrim

Policia Rrugore e Tiranës gjatë monitorimit të shpejtësisë së mjeteve në rrugën Interurbane kryesore Tirane-Durrës dhe anasjelltas, në morinë e shkeljeve mbi kufijtë e lejuar të shpejtësisë, konstaton shkelje të cilat për shkak të rrezikshmërisë konsiderohen të rënda.

Si rasti konkret, i drejtuesit te mjetit Benz B-Clas, 46 vjeçari Xh.D.

“Kombinim i shpejtesise mbi normat e lejuara 140 km/h dhe drejtimi i mjetit me kete shpejtesi nen efektin e alkoolit ne masen 0.39 mg/l.

Me shumë se kaq nuk mund te bente nje drejtues mjeti per te rrezikuar seriozisht jeten e tij, te atyre qe e shoqerojne por edhe perdoruesve te tjere te rruges!!

Duaje jeten, drejto me kujdes”, bën me dije policia.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...