Meta e jep një mesash për shqiptarët nga 2217 metra lartësi - Bota Sot
Meta e jep një mesash për shqiptarët nga 2217 metra lartësi

Shqipëria

Meta e jep një mesash për shqiptarët nga 2217 metra lartësi

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 17:38
Ilir Meta

Presidenti i Republikës Ilir Meta i është drejtuar me një apel shqiptarëve të Shqipërisë që të vijnë për të vizituar bjeshkët e Prevallës në Kosovë.

Mesazhin Meta e ka dhënë në majën e Oshlakut, në një lartësi prej 2217 metrash, mesash të cilin e ka shpërndarë në median sociale.

“Të dashur miq ju përshëndes këtu nga maja e Oshlakut, 2217 metra mbi nivelin e deti në bjeshkët përrallore të Prevallës.

Ndaj do doja tju ftoja të gjithë t’i vizitoni këto bjeshkë të jashtëzakonshme, mjaft oskigjenuese, mjaft frymëzuese, mjaft të shëndetshme dhe njëkohësisht që të bëjnë më optimist për të arritur maja më të larta”, shprehet Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat