Ndalohen 20 refugjatë në Korçë - Bota Sot
Ndalohen 20 refugjatë në Korçë

Shqipëria

E premte, 16 nëntor 2018

Ndalohen 20 refugjatë në Korçë

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 15:04
Ilustrim

Ndalohen në Korçë 20 refugjatë me shtetësi siriane, irakiane dhe palestineze.

Midis tyre ka femra dhe fëmijë. 

Refugjatët u kapën në fshatrat Trestenik, Vishoticë dhe Braçaj.

Atyre u janë marrë deklaratat në Drejtorinë e kufirit dhe migracionit dhe u nisën drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test