Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra - Bota Sot
Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Shqipëria

E shtunë, 17 nëntor 2018

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 17:54
Foto ilustrim

(E plotësuar) - Një tërmet prej shkallës 5.1 magnituda, 9 kilometra nga fshati Burrel i Dibrës së Shqipërisë është epiqendra e tërmetit që u ndje në disa zona të Ballkanit Perëndimor, duke përfshirë Kosovën dhe Maqedoninë.

Tërmeti është raportuar të ketë ndodhur 41 minuta më parë në matësin e tërmeteve që gjendet në formën elektronike. Ende nuk ka raportime për dëme.

Image

***

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në disa qytete të Shqipërisë.

Vendet si Tirana, Lezhë, Bulqizë janë raportuar dridhjet.

Ndërkohë që lëkundje më të lehta raportohen të jenë ndjerë në Berat.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test