Fier, digjet magazina e kafes. 400 000 euro dëm - Bota Sot
Fier, digjet magazina e kafes. 400 000 euro dëm

Shqipëria

Fier, digjet magazina e kafes. 400 000 euro dëm

Më: 2 shtator 2018 Në ora: 18:04
Mendohet se janë djegur rreth 70 ton kafe dhe dëmi i shkaktuar është rreth 400 000 euro.

Një magazinë kafeje në qytetin e Fierit është përfshirë nga flakët pasditen e së dielës.

Magazina ndodhet në lagjen “16 Prilli”. Sipas policisë, zjarri ra në magazinën e pjekjes dhe ambalazhimit të kafes dhe flakët kanë shkrumbuar të gjithë stokun e kafes që ndodhej në magazinë.

Mendohet se janë djegur rreth 70 ton kafe dhe dëmi i shkaktuar është rreth 400 000 euro.

Dyshohet se shkak i rënies së zjarrit të ketë qenë një shkëndije elektrike.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...