Debati për kufijtë e Kosovës, vjen lëvizja e radhës nga Tirana - Bota Sot
Debati për kufijtë e Kosovës, vjen lëvizja e radhës nga Tirana

Shqipëria

Debati për kufijtë e Kosovës, vjen lëvizja e radhës nga Tirana

Më: 4 shtator 2018 Në ora: 16:30
Ilustrim

Partia Demokratike po përgatit një rezolutë në mbështetje të qëndrimit të forcave politike në Kosovë për mosndryshimin e kufijve.

Rezoluta e Partisë Demokratike mbështet fuqimisht ruajtjen e formës unitare të qeverisjes në Republikën e Kosovës.

Kjo rezolutë mbështet fuqimisht reformat që sigurojnë anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe Bashkimin Evropian. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...