Noka ‘zbulon” politikanët që do të largohen nga vettingu - Bota Sot
Noka ‘zbulon” politikanët që do të largohen nga vettingu

Shqipëria

E hënë, 22 tetor 2018

Noka ‘zbulon” politikanët që do të largohen nga vettingu

Më: 10 shtator 2018 Në ora: 19:06
Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, është i bindur se do të zbatohet vettingu i politikanëve, duke përmendur edhe disa emra që do të preken. Ai thotë se ashtu sikurse për dekriminalizimin, Rama ka nisur propagandën kundër kësaj nisme.

Noka: Vetingu i politikaneve do behet. Balla ,Xhafaj ,Cyrbja do t’i bashkohen Ben Nokes, Roshit, Frrokut e të tjerëve si ata.

Njësoj si për dekriminalizimin, Edi Rama ka filluar propagandën kundër, por kjo është përpëlitje e kotë. Politika do të ndahet një herë e mirë nga krimi dhe bashkëpunëtorët e krimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test