Vrasja e ish-kryepolicit Çuku, shtyhet seanca e gjyqit - Bota Sot
Vrasja e ish-kryepolicit Çuku, shtyhet seanca e gjyqit

Shqipëria

E diel, 21 tetor 2018

Vrasja e ish-kryepolicit Çuku, shtyhet seanca e gjyqit

Më: 11 shtator 2018 Në ora: 14:08
Çuku

Është shtyrë seanca e parë për Bledar Jambellin dhe Shpëtim Lecin, të pandehur për porositjen e vrasjes së ish-kryepolicit Artan Çuku, pasi nga seanca paraprake rezultoi se drejtoria e Policisë Berat e Fier nuk kanë kryer njoftim e tyre për seancën gjyqësore.

Sipas gjykatës këto dy drejtori s’kanë kthyer përgjigje nëse i kanë arrestuar apo jo dy personat e shpallur në kërkim.

Gjykata vendosi t’i drejtohet me ankesë kreut të policisë, Ardi Veliu për moskthim përgjigje nga policia Berat e Fier për të dy të shpallurit në kërkim.

Seanca e radhës bëhet e ditur se do të zhvillohet më 25 shtator. Ndërkohë me një shkrese kthim-përgjigje policia kriminale në Drejtorinë e Përgjithshme ka njoftuar prokurorinë se këta dy shtetas fshihen jashtë Shqipërisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test