Shembja e banesave në Jalë, PD: Janë arrestuar 10 persona, edhe një e mitur - Bota Sot
Shembja e banesave në Jalë, PD: Janë arrestuar 10 persona, edhe një e mitur

Shqipëria

E mërkurë, 24 tetor 2018

Shembja e banesave në Jalë, PD: Janë arrestuar 10 persona, edhe një e mitur

Më: 18 shtator 2018 Në ora: 13:57
Pamje nga video

Në Jalë aty ku po kryehet aksioni i IKMT-së për prishjen e 9 godinave kanë shkuar edhe deputetët e PD-së, Agron Shehaj dhe Nada Mecorapaj.

Sipas tyre policia ka arrestuar 10 persona, nje prej tyre, e mitur, 14 vjec. 

“Nje tjeter i ndaluar eshte i operuar ne koke dhe eshte dhunuar nga policia gjate transportimit ne fugone.
Agron Shehaj sjell prova me video nga sjellja e dhunshme e policise me banoret. Jane qindra forca policore kunder 30 personave”, njofton PD.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test