Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra - Bota Sot
Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Shqipëria

E mërkurë, 24 tetor 2018

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Më: 18 shtator 2018 Në ora: 22:17
Foto ilustrim

Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme rreth orës 21:05 në Shqipëri sipas qendrës europiane sizmiologjike.

Lëkundjet janë ndjerë pjesërisht në disa zona. Epiqendra ka qenë në detin Adriatik ose rreth 31 km nga Tirana. Lëkundjet kanë qenë me mganitudë 3 dhe me thellësi 2 km.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test