Lëkundje të forta sizmike 3.9 ballë në Elbasan, tërmeti ndjehet edhe në Tiranë - Bota Sot
Lëkundje të forta sizmike 3.9 ballë në Elbasan, tërmeti ndjehet edhe në Tiranë

Shqipëria

E shtunë, 20 tetor 2018

Lëkundje të forta sizmike 3.9 ballë në Elbasan, tërmeti ndjehet edhe në Tiranë

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 18:03
Foto ilustrim

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë vetëm pak momente më parë në Tiranë.

Tirana, Elbasani dhe zona të tjera të Shqipërisë së Mesme janë lëkundur pasditen e sotme nga një tërmet me magnitudë 3.9 ballë.

Sipas të dhënave të Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, lëkundjet e tërmet janë ndjerë në orën 17:09 të pasdites.

Ai ka rënë në një zonë mes Tiranës e Elbasanit në një thellësi prej 2 kilometrash.

Nuk ka informacione për dëme.

Edhe një natë më parë, Shqipëria u lëkund nga një tjetër tërmet me magnitudë 3 ballë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test