Kryemadhi: Ndarja e Kosovës, ide e Ramës e thënë nga Thaçi - Bota Sot
Kryemadhi: Ndarja e Kosovës, ide e Ramës e thënë nga Thaçi

Shqipëria

Kryemadhi: Ndarja e Kosovës, ide e Ramës e thënë nga Thaçi

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 21:57
Monika Kryemadhi

Për kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ideja për ndarjen e Kosovës dhe dhënien e një pjese Serbisë, nuk është ide e Hashim Thaçit.

Kryemadhi ka thënë për syri.net se kjo është një ide e gatuar në Tiranë nga Edi Rama dhe në Beograd nga Aleksandar Vuçiq.

"Është një ide e përgatitur nga Edi Rama, por e thënë nga Hashim Thaçi", është shprehur Kryemadhi për projektin për ndarjen e Kosovës dhe dhënien e disa zonave Serbisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat