A e lehtësoi Rama dialogun Thaçi-Vuçiq? - Bota Sot
A e lehtësoi Rama dialogun Thaçi-Vuçiq?

Shqipëria

E martë, 16 tetor 2018

A e lehtësoi Rama dialogun Thaçi-Vuçiq?

Më: 20 shtator 2018 Në ora: 23:11
Edi Rama

I ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion”, Kryeministri Edi Rama foli edhe marrëdhëniet Kosovë-Serbi dhe një marrëveshje të mundshme mes dy shteteve. Kreu i qeverisë shqiptare u pyet edhe nëse ka pasur ndonjë rol për bisedimet mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij serb Aleksandër Vuçiç.

Blendi Fevziu: A e keni lehtësuar ju një marrëveshje mes Vuçiçit dhe Thaçit, personalisht?

Edi Rama: Në qoftë se ka ndodhur më vjen shumë mirë, por nuk më rezulton që të kem patur ndonjë rol në komunikimin mes tyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test