Rruga që bllokon zhvillimin - Bota Sot
Rruga që bllokon zhvillimin

Shqipëria

E shtunë, 20 tetor 2018

Rruga që bllokon zhvillimin

Më: 21 shtator 2018 Në ora: 13:05
Rruga që lidh Vilëbashtovën me aksin Kavajë-Rrogozhinë

Kjo është rruga që lidh Vilëbashtovën me aksin Kavajë-Rrogozhinë. Kur u ndërtua 6 vjet më parë besohej se do t’i shërbente zhvillimit të bujqësisë dhe turizmit.

Por sot është degraduar aq shumë sa po bën efektin e kundërt. Përgjatë 10 km ka shumë gropa që rrezikojnë banorët e 5 fshatrave që kalojnë nëpër këtë rrugë.

Ata që e njohin rrugën tregohen të kujdesshëm por kjo nuk vlen për pushuesit njëditor që shkojnë në bregdet.

Defektet e para në rrugë nisën të shfaqen vetëm 1 vit pas përfundimit dhe aksi degradohet dita-ditës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test