Përfshihet nga zjarri kjo zonë në Gjirokastër - Bota Sot
Përfshihet nga zjarri kjo zonë në Gjirokastër

Shqipëria

E hënë, 22 tetor 2018

Përfshihet nga zjarri kjo zonë në Gjirokastër

Më: 22 shtator 2018 Në ora: 15:12
Një zjarr ka përfshirë zonën e Kërcullës në Gjirokastër që prej mesditës së sotme

Një zjarr ka përfshirë zonën e Kërcullës në Gjirokastër që prej mesditës së sotme.

Deri tani janë shkrumbuar 5 ha kullota dhe 3 ha pyll me pisha, Zjarrëfikset kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë intensivisht për shuarjen e flakëve.

Për shkak të terrenit të thyer forcat zjarrëfikse po operojnë me mjete rrethanore. Komandanti i zjarrëfiksesve të Gjirokastrës, Kujtim Bizhga, konfirmon se vazhdon puna në terren për të shuar zjarrin në Kërcullë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test