Edi Rama iu drejtohet fermerëve: Bëhuni pronarë të tokave tuaja - Bota Sot
Edi Rama iu drejtohet fermerëve: Bëhuni pronarë të tokave tuaja

Shqipëria

Edi Rama iu drejtohet fermerëve: Bëhuni pronarë të tokave tuaja

Më: 23 shtator 2018 Në ora: 16:59
Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama fton të gjithë fermerët që të bëhen pronarë të tokave të tyre.

I pari i qeverisë ka nisur një fushatë për të sensibilizuar ata, të marrin masat e nevojshme që të jenë pronarët e ligjshëm të tokave të tyre, duke pasur dokumentet e nevojshme.

Njeherësh kjo bëhet edhe për të shmangur falsifikimin e pronave, dhe “pronarëve” të rrejshme t’u pamundësohet shfrytëzimi.

Fermerët mund ta bëjnë duke ju drejtuar bashkisë apo njësisë administrative ku ndodhet prona.

Plotësimi i dokumentacionit bëhet falas.

Aplikimi mund të bëhet deri më 31 dhjetor 2018, shkruan në njoftimin e kryeministrit Rama

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...