Kapet greku me 80 mijë euro të fshehura, shoferi i makinës shqiptar. Emrat - Bota Sot
Kapet greku me 80 mijë euro të fshehura, shoferi i makinës shqiptar. Emrat

Shqipëria

Kapet greku me 80 mijë euro të fshehura, shoferi i makinës shqiptar. Emrat

Më: 27 shtator 2018 Në ora: 14:31
Foto

Me nje sasi të madhe parash me vehte po tentonte të kalonte kufririn.

Rreth orës 10:00 teksa po dilte nga Shqipëria një shtetas grek që udhëtonte me një veturë me shofer shqiptar është ndaluar pasi i janë gjetur 80 mijë euro të pa deklaruara.

Ngjarja në afërsi të doganës së Kakavijës  në Gjorokaster.

Sasia e parave u bllokua dhe hetimet po kryhen nga sek krimit ekonomik. Policia arrestoi grekun Grgios Skirovasilakis që kishte shumën dhe shoferin shqiptar Arber Pemaj 44 vjeç nga Lezha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...