Basha i përgjigjet Ramës: E dimë avazin e vjetër të këtij kryekaragjozi - Bota Sot
Basha i përgjigjet Ramës: E dimë avazin e vjetër të këtij kryekaragjozi

Shqipëria

E martë, 16 tetor 2018

Basha i përgjigjet Ramës: E dimë avazin e vjetër të këtij kryekaragjozi

Më: 3 tetor 2018 Në ora: 16:16
Lulzim Basha

Po përmes rrjetit social, kryetari i PD-së Lulzim Basha i është përgjigjur statusit të mëparshëm të Ramës, duke u e cilësuar kryeministrin si një karagjoz.

Basha shkruan se Rama është në hall tashmë me precedentin që solli rasti i Xhisiela Malokut dhe denoncimi i Emiljan Nuhut për deputetët socialistë. Për pasojë shkruan Basha, kryeministri i vendit bën avazin e vjetër të karagjozit, sa herë që kapet mat... një avaz të cilin Basha e ka postuar përmes një videoje të Ramës.

Statusi

Avaz i vjetër i kryekaragjozit sa herë kapet mat. Siç mbronte Roshin, po mbron sot Ballën. Vetingu i politikanëve do ta pastrojë këtë llum dhe do t’ju kthejë qeverinë njerëzve!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test