USAID mbështet agroturizmin në Shqipëri - Bota Sot
USAID mbështet agroturizmin në Shqipëri

Shqipëria

USAID mbështet agroturizmin në Shqipëri

Më: 5 tetor 2018 Në ora: 20:54
"Festa e Shegës"

Agjencia Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar, USAID, po mbështet zhvillimin e agroturizmit në disa prej bashkive të Shqipërisë, mes të cilave edhe bashkitë e Shkodrës, Pukës dhe Malësisë së Madhe. Të premten, në Njësinë Administrative Ana e Malit, në Bashkinë e Shkodrës, u organizua "Festa e Shegës", një veprimtari që synon promovimin e vlerave dhe pasurive të trashëgimisë kulturore, natyrore dhe produkteve të zonës.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...