E shtunë me shira përgjatë Ultësirës Perëndimore - Bota Sot
E shtunë me shira përgjatë Ultësirës Perëndimore

Shqipëria

E shtunë me shira përgjatë Ultësirës Perëndimore

Më: 6 tetor 2018 Në ora: 07:45
Foto ilustrim

E shtunë, 6 tetor:  moti do mbetet i paqëndrueshëm me vranësira mesatare  deri të dendura të ku nuk do të mungojnë rreshje shiu përgjatë ultësirës Perëndimore. 

Era do të jetë me drejtim  Jugperëndim (SE) me shpejtësi  10-20 m/sek në bregdetin Jon. 

Valëzimi do të  jetë i forcës 4-5  lartësi  vale 1,5  deri në 2,5 metër  në det  të hapur. 

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         11/24°C 
Zonat e  ulëta          15/28°C
Zonat  bregdetare   16/29°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...